“Балкан 1929” изкова нова ценна победа

Футболистите на “Балкан 1929” записаха успех с 1:0 над “Рилски спортист” в среща от 14-тия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима започнаха много активно и последваха опасни положения и пред двете врати. Домакините постепенно наложиха натиск, като чисти положения изпуснаха Ковачев и Кръстев, а топовен удар на играещия президент – Иван Редовски срещна гредата. До края на полувремето гостите също създаха опасности, които не успяха да оползотворят. След почивката състезателите на Николай Христозов продължиха да атакуват, но Ковачев, Бояджиев и Редовски не успяваха да превземат вратата на гостите, за което допринесе и техния страж Стилиян Бонев. Играчите на “Рилски спортист” стигнаха до опасно положение, но защитата и вратарят Калин Дончев се справиха със задружни усилия. Така се стигна до 85-тата минута, когато капитанът Здравко Атанасов направи самостоятелен пробив и в типично негов негов стил отправи неспасяем удар за крайното 1:0. Така ботевградският тим вече има 15 точки в актива си и гарантира спокойствието си в златната среда на таблицата. В следващия кръг на 16 ноември “Балкан 1929” гостува на “ Ботев” Ихтиман.