Балкан с победа над “Велбъжд” Кюстендил

В първия мач от новото първенство в Югозападната Трета лига Балкан 1929 постигна победа над Велбъжд Кюстендил с 1-0.

Единственият гол бе отбелязан от нападателя на зелените Петко Петков в 68-та минута от дузпа. През първото полувреме футболистите на “Балкан 1929” изпуснаха куп положения, докато гостите останаха без удар във вратата само накъсваха играта и всяваха напрежение в двубоя.

На почивката се разрази силна лятна буря и срещата започна със закъснение. През втората част състезателите на Иван Редовски продължиха да са по активни, но удари на Петков и Ковачев бяха парирани от стража на “Велбъжд” .

В 70-тата минута при един пробив Кременлиев бе фаулиран в наказателнито поле и реферът отсъди дузпа, реализирана от Петков. До края домакините имаха още няколко възможности за гол, но такъв така и не падна и мачът завърши с победа на “Балкан 1929”.

Резултати: Оборище – Банско 1-0, Беласица -Пирин ГД 0-0, Ботев Ихтиман – Чавдар Етрополе 2-2, Левски Чепинци – Марек 0-1, Кюстендил – Гранит Владая 6-0, Пирин Разлог – Рилски спортист 1-0, Вихрен – Надежда Доброславци 2-1 , Сливнишки герой – Перун 3:0.

В следващия кръг “Балкан 1929” гостува в Кресна на 15.08.2020г. от 18 часa.