Ботевградските „козли” победиха свогенските „орли”

В последен мач за годината игран в Своге, гостуващия Козаро Ботевград се наложи с 4:1 над местния Сините орли. Козлите поведоха с 2:0 с два гола с глава на Валери Захариев. Послледва и трето попадение за оранжевите. Любомир Кирилов залъга хубаво вратаря на домакините и направи резултата класически. До края на полувремето пропуски направиха разписалите се Захариев и Кирилов. Почивката на мача дойде при резултат 0:3.

Второто полувреме започна с натиск на Сините орли, които успяха да върнат един гол чрез Стоян Георгиев след корнер. При резултат 3:1 бе отменен гол за Козаро, заради засада. Все пак ботевградчани вкараха четвърти гол, с който оформиха крайния резултат. Негов автор бе Мирослав Янчев.

След изиграни 11 кръга Козаро е на 6-то място с актив от 4 победи, 4 равни, 3 загуби и има 16 точки. Сините орли са на 3-то място с 21 точки.

Междувременно днес ,децата от школата на Козаро U14, състезаващи се в областното първенство победиха с 6:2 гостуващия тим на Струмска слава Радомир. Четири гола вкара Борислав Русков, а по един добавиха Радослав Василев и Стефан Хаджийски.