С 8 души Балкан загуби втория мач от Макаби Хайфа

Балкан загуби втория мач от Макаби Хайфа. Тимът на Небойша Видич бе в състав от 8 души и отстъпи на своя съперник с 92-78 след грозен двубой, белязан от множество фаулове и разправии след края на мача.

В този мач Балкан бе без Дерик Маркс, Трейвин Тибодо, Калил Дюкс и Дивон Уошингтън и Александър Гавалюгов.

Макаби започна със 7-0, но Балкан успя да намали разликата и след пръвия период свали само на 3 точки пасив. Гостите започнаха с 10-0 втората част и качиха преднината си, а на почивката разликата беше 7 точки в тяхна полза при 43-36. В средат ана третата част израелците п;оведоха за първи път с 15 точки при 56-41, но Балкан успя да свали на 7 след 30 минути игра при 62-55. В последната част Макаби запази двуцифрен аванс и спечели.

Най-силният си мач за Балкан и близо 27 минути в игра записа 17-годишният Илиян Пищиков, който наниза 19 точки. Станимир Маринов реализира 14 и направи 5 асистенции. Николай Грозев имаше 12 точки и 8 борби, а 11 отбеляза Митко Димитров

За Макаби най-много 23 имаше Даниел Коперберг, а 19 точки и 7 асистенции Куоми Вон. Глен Райд реализира 17, а 16 точки и 8 боби имаше Рафиъл Пътни.