Четвърто място за Балкан U16 на международния турнир в Сърбия

Балкан завърши на четвърта позиция международния приятелски турнир в Сърбия. В двубоя за бронза „зелените“ отстъпиха с 68-97 на местния Динамик. Така нашите имат победа и загуба над този съперник, след като в първия ден се наложиха именно на същия противник. Тимът на Николай Пеев завършва силната надпревара, която се проведе в Белград с актив от 2 победи над Динамик и Флеймс (Австрия) и две загуби от Раднички и Динамик.

На финал в турнира се изправят белградските Реал и Раднички.

Нашите имаха лека преднина в началото на мача и спечелиха първата част с 23-20. След силна серия 10-2 в началото на втората те се откъснаха с двуцифрена разлика, но до полувремето Динамик успя да намали пасива си само на 3 точки при 39-36. Минута и половина след началото на второто полувреме Динамик обърна при 41-42. Последваха множество смени на водачеството, а в края на третия период Динамик поведе с по-голяма разлика и периодът завърши при 58-66 в тяхна полза. Домакините спечелиха още по-убедително последната част с 31-10, за да вземат успеха и третото място на турнира.