Балкан с успех над ЦСКА 1948 III

Състезателите на Иван Редовски победиха третия тим на ЦСКА 1948 с 2:1 в среща от третия кръг на Югозападната Трета лига. Срещата се игра на реновираното помощно игрище с изкуствена настилка пред погледа на финансовия благодетел на ЦСКА 1948 Цветомир Найденов, който е и генерален спонсор на спортните клубове в Ботевград. Домакините бяха по настойчиви и логично стигнаха до два гола. Първо юношата на Балкан Николай Миков прехвърли майсторски вратаря на гостите и откри резултата след подаване на Здравко Атанасов.
Второто попадение реализира Денис Стефанов в 34-та минута след асистенция на Николай Миков. Емил Колев можеше на два пъти да увеличи преднината на Балкан, но ударите му с глава минаха на милиметри от целта.
През второто полувреме червените се активизираха и в 64-та минута Мартин Драганов от отбора на ЦСКА 1948 бе точен за 2-1.

В следващия кръг в събота Балкан гостува на Славия 1913 II (София).