Балкан претърпя драматично поражение от Берое

Баскетболистите на Балкан загубиха домакинския си мач срещу Берое Стара Загора с 82-83 (24-32, 21-24, 18-11, 19-16). Това не е първоаприлска шега, а е неприятна истина.

Поражението е лошо за Балкан. Не толгова с оглед класирането – вече е с равен брой точки с третия. А с колебливото си представяне.

Тази вечер домакините изиграха едно безобразно първо полувреме. Едва ли някой в Ботевград си спомня кога на Балкан са му вкарвали 52 точки за първите 15 минути на мача – в 15-та минута резултатът бе 52-28 за Берое.  Което е достатъчна индикация за играта в защита на отбора. И като се вземе предвид, че не можаха да се справят със зоновата защита, резултатът не е толкова изненадващ.

До почивката зеленобелите стопиха изоставането си до 11 точки – 56-45. Три минути след началото на третата четвъртина свалиха разликата до 5 – 52-57, а след края на частта губеха само с 4 точки – 63-67.

При остоващи 2.42 минути балканци изравниха 75-75 с тройка на Павлин Иванов, а след това и поведоха с 3 разлика с нова тройка на Дипларос, а малко след това разликата в тяхна полза стана 5 точки – 80-75, когато оставаха минута и 32 секунди..

Мнозина в залата си помислиха, че обратът ще бъде пълен. Но останаха излъгани.  При 82-78 и оставащи минута и 16 секунди те допуснаха два коша – вторият от тройката на Мартин Стефанов, когато до края имаше 16.1 секунди за 82-83. В последното си нападение обаче не можаха да вкарат и загубиха.

Дипларос бе най-резултатен за Балкан с 21 точки. Със 17 е Мануел Суарес, който обаче не можа да доиграе мача в решителната последна част, тъй като получи удар в коляното. Със 17 точки е и Павлин Иванов, той има и 6 асистенции. С 5 точки е Захариев, с 4 е Пол Джаксън със стрелба 1 от 8, с 4 точки е и Маринчешки, с 2 завърши Николай Грозев със стрелба 1 от 7.

За Берое най-резултатен с 24 точки бе Александър Тодорович, с 21 е Дариъс Хол – 17 от които през първото полувреме. С 13 е Келси Барлоу, 10 има Дарин Иванов.

Източник: balkan-basket.com