Балкан елиминира Национал и ще приеме Монтана за Купата на България

Балкан Ботевград победи с 3:1 Национал в София в мач от междуобластния кръг от турнира за Купата на България.

Павел Петков откри резултата от дузпа в 18-та минута. Радостта за футболистите на Иван Редовски бе кратка, тъй като само пет минути по-късно Национал изравни.
“Зелените” владееха инициативата през цялата среща, но фрапантни пропуски и греда на Николай Миков и Калоян Бонев поддържаха равенството. Все пак в 80-ата минута Калоян Бонев изведе Балкан напред, а Павел Петков оформи крайното 3-1 с втория си гол в мача.

В следващия двубой от турнира за Купата на България, Балкан приема един от най-постоянните отбори във Втора лига – Монтана във вторник от 16:00 часа на стадион “Герена” в Ботевград.

Преди това в събота, 9 септември в среща от 8 кръг на Югозападната трета лига Балкан ще бъде домакин на Оборище Панагюрище от 17.00 ч. в Ботевград.