Георги Жеков от Харманли е победителят от второто издание на състезанието „Botevgrad RUN“

На 14 октомври във вилна зона „Зелин“ се проведе второ издание на спортното състезание „Botevgrad RUN“. 41 ентусиасти от цялата страна се впуснаха в планинското бягане през горите на Било планина в слънчевия съботен ден.

Старт и финал бяха складовете над Зелин, а самото трасе бе с обща дължина от 15.5 км и денивелация от около 800 метра.

На първо място с най-добро време при мъжете и за цялото състезание стана Георги Жеков от град Харманли с време от 1 час, 23 секунди и 33 стотни. На второ място е Цветин Георгиев със само няколко стотни разлика – 1 час, 23 секунди и 57 стотни. Бронзовото трето място отиде при Петър Димитров със своето време от 1 час и 33 секунди.

При жените първенец стана Цветелина Христова от Правец с крайно време от 1 час и 37 секунди, след нея е Снежина Стефанова с време от 1 час и 46 секунди и на трето място е Веселка Дилянова – 1 час и 50 секунди.

Състезанието имаше за цел да популяризира планинското бягане, да популяризира хижа „Рудината“ и туристическите пътеки в общината, както и да насърчи хората да прекарват свободното си време сред природата.

Събитието се проведе с подкрепата на Община Ботевград и ОП „Туризъм“.

Снимки: Фейсбук страница на „Botevgrad Run“