Балкан Ботевград с категоричен успех над Вихрен Сандански

Балкан Ботевград постигна категоричен успех над Вихрен с 3:1. Срещата от 14-ия кръг на Югозападната Трета лига се игра на изключително тежкия терен в село Микрево, където домакинства тима от Сандански, заради ремонтни дейности.

Въпреки неблагоприятните условия двата отбора предложиха интересен и резултатен футбол през първото полувреме, когато бяха отбелязани всички голове. Първият гол за състезателите на Иван Редовски вкара Калоян Бонев след отлично извеждащо подаване на Николай Миков. Павел Петков удвои в 29-ата минута след извеждащ пас от Калоян Бонев. Домакините съумяха да върнат едно попадение, но в края на първото полувреме гостите отново ликуваха. При пробив отдясно Павел Петков центрира и юношата на Балкан Николай Миков реализира красив гол от воле.

След почивката футболистите на Вихрен опитаха натиск, който се оказа безрезултатен. В 85-ата минута Ивайло Алексиев вкара и четвърто попадение за Балкан, което бе отменено, тъй като преди центрирането топката е напуснала терена. В класирането Балкан заема третото място с актив от 25 точки.

Следващата среща Балкан приема ЦСКА 1948 III в петък на 27 октомври на стадион “Герена” в Ботевград.