Балкан завърши серията от контроли тази седмица с победа над столичния Локомотив U19

В първата си приятелска среща в Ботевград състезателите на Иван Редовски се поздравиха с успех 5:1 над Локомотив U19 (София).

Йордан Дамянов даде старт на головата фиеста с попадение в 10-ата минута. Половин час по-късно Дейвид Йорданов удвои резултата като това е трети гол от три мача за него.

„Железничарите“ върнаха интригата с попадение веднага след почивката. До края на мача обаче домакините вкараха още три гола. Първо юношата на Балкан Витомир Витомиров реализира за 3:1, а това беше и първият му гол за представителния тим на Балкан. Опитният Павел Петков вкара на два пъти и оформи крайния резултат в срещата.

Неприятна контузия получи един от лидерите в състава на Балкан. Здравко Атанасов удари лошо крака си в гредата в началото на контролата и беше откаран в болницата. От треньорския щаб очакват да стане ясно какво е състоянието му.

Междувременно стана ясно, че Калоян Бонев вече не е футболист на Балкан Ботевград.