Пета загуба на Балкан в група К на ФИБА Къп

Тази вечер в Арена Ботевград баскетболистите на Балкан бяха надиграни от германския Гьотинген и загубиха със 75-101 (15-25, 24-29, 14-24, 22-23). Това бе пето поражение на зелените в петте изиграни досега срещи в група К. Остава им само една – гостуването на Билбао Баскет на 7 февруари.

Гостуващият тим доминираше изцяло. Още след първата част взе двуцифрена преднина от 10 точки. В средата на втората четвъртина Балкан направи добра серия и се доближи само до 4 разлика – 32-36 в 15-та минута. Само за три минути обаче Гьотинген отново направи разликата двуцифрена и на полувремето водеше с 54-39.

Нищо по-различно не се случи и след почивката. След третия период резултатът бе 78-53 за гостите, две минути след началото на последната четвърт разликата надхвърли 20 точки, а последната сирена дойде при 101-75.

Балкан не можа да поведе нито веднъж в мача, Гьотинген бе напред 39 минути и 38 секунди.

Сюприйм Хана бе най-резултатен за Балкан с 16 точки за 16 минути на полето. С точка по-малко – 15, е Николай Грозев с добра стрелба в последните десет минути. 11 точки отбеляза Илиян Пищиков, с 10 е Майки Диксън, 8 има Герганов. Капитанът Димитър Димитров вкара 6 точки, като той напусна за 4 фаула в средата на третата част и не се появи до края на мача. С 3 точки е Йордан Минчев, по 2 добавиха Мартин Сотиров, Михаил Гавазов и Иво Корестилов. В мача не взе участие Йонас Зохоре.

За Гьотинген над всички бе Умоя Гибсън с 31 точки. 17 има Федор Жугич, 13 вкара Рич, с по 10 са латвиецът Карлис Шилинш и Де Джулиъс.

Текст: balkan-basket.com