Зрелищен мач и обрати между Правец и Левски Долна баня

Срещата от финалната плейофна фаза в Областна футболна група София между ОФК Правец и Левски Долна баня завърши 2:3.

Гостите откриха резултата в 33-ата минута, когато Християн Бориславов засече успоредно на голлинията подаване от ляво.

В 40-ата играч на гостите извърши груб фаул отзад, последваха реплики и напрежението се покачи. За радост разумът в повечето от играчите на терена надделя и ситуацията не ескалира.

Две минути преди изтичане на редовното време на първата част Цветелин Цаковски реализира за 1:1 от дузпа. Така двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 53-ата минута Правец поведе с 2:1. След дълго центриране от фаул Ивайло Златев – „Терминатора“ отигра топката с глава и прехвърли стража на долнобанци.

Равенството бе възстановено за пореден път в 62-ата минута, когато Отофе Пол вкара своя „дежурен” гол.

Пет минути по-късно Отофе бе препънат в наказателното поле на Правец, съдията отсъди дузпа, а я Християн Бориславов реализира, вкарвайки своя втори гол в мача.

С победата Левски Долна баня вече е еднолично на второто място с 15 точки. Правец остава трети с 12 точки преди изиграването на утрешния мача на Ком Годеч, който е с 10т.