Момчетата на Балкан U12 са бронзови медалисти на България!

Отборът на Балкан за момчета до 12 години извоюва драматично бронз в Държавното първенство по баскетбол! Тимът, воден от Венци Стоев и Яна Пешева, надигра след обрат във финала БУБА Баскетбол с 56-54, след драматичен мач, белязан от трудно начало и множество обрати. Така нашите завършват финалите в София с актив от 5 победи и само 2 поражения именно от двата финалисти Черно море Тича и Берое.

Още утре в сряда част от отбора на 12-годишните момчета започва участието си на финали за 13-годишни в Ямбол. Пълна програма вижте ТУК.

Мачът започна много слабо за Балкан, който допусна доста грешки и пропуски. Съперникът направи серия 13-0 в първите 5 минути, за да натрупа голяма разлика в първата част и първият период завърши при 17-7. Във втората разликата стигна близо до 20, но постепенно Балкан затегна защитата и се върна в мача, намалявайки до 7 точки  пасив при 25-32 малко преди края на първото полувреме. До почвиката обаче БУБА качи отново на 11 при 25-36. След подновяване на играта столичани запазига комфортна преднина,  а нашите започнаха да топят изоставането си едва в края на част. Балкан стигна за първи път до обрат пет минути преди края при 51-49. След това нашите направиха няколко пъти грешки, но и БУБА не успя да реализира атаките си. Със здрава игра под коша нашите увеличиха преднината си след като трябваше да изпълнят от наказателната за 52-49. В оставащите минути Балкан запази лека преднина, която достигна и до 5 точки. 47 секунди преди края БУБА свали пасив на 2 при 54-56, след което последва таймаут. След него нашите изпуснаха, но и БУБА не успя да вкара няколко пъти. Балкан имаше последна атака 13 секунди преди края и удържа победата в свои ръце!