Юношите U16 започнаха с убедителна победа ДП в Пловдив

Юношите на Балкан до 16 години започнаха с победа финалите от Държавното първенство в Пловдив. В първия си мач от група А нашите победиха Септември със 76-56 след много силно второ полувреме. През първото полувреме двата отбора си размениха няколко пъти водачеството, но тимът на Виктория Маринова показа много силна игра в края и спечели убедително мача.  В понеделник Балкан ще изиграе два мача срещу Левски (09:00 часа) и Дунав 2016 (17:00). В другия мач от нашата група днес “сините” победиха Делфин със 79-62

Мачът започна слабо за нашите с грешки и серия 9-2 за Септември. Две поредни тройки на Анастасов  и Гавалюгов намалиха изоставането на Балкан и малко след това нашите стигнаха до обрат при 10-9. Последваха оспорвани минути като Септември отново поведе, но до края на периода Балкан доведе мача до равенство за 15-15.  Втората част започна много оспорвано с няколко смени на водачеството в първите четири минути.В края на частта Балкан влезе в своя ритъм и дръпна  с 8 точки, а до почивката столичани свалиха на 6 пасив при 37-31. В цялата трета част Балкан контролираше играта като за кратко разликата падна до 5, но след 30 минути “зелените” имаха и най-голям аванс от 11 (55-44). През цялата последна част отборът на Виктория Маринова водеше с двуцифрена разлика като след края тя стигна и 20 точки.

Нашите имаха по-добър процент на стрелба от всички позиции, като отбелязаха 12 тройки срещу 3 на съперника, но допуснаха 6 грешки повече – 22 срещу 16. Балкан получи цели 55 точки от пейката, докато съперникът  15.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за Балкан с дабъл-дабъл от 19 точки (7/10 от средно), 10 борби и 6 асистенции. Хрисимир Маринов вкара 13, а по 12 точки имаха Стефан Михайлов (+6 борби) и 14-годишният Александър Гавалюгов

За Септември най-много 12 точки и 7 борби имаше Марко Миланов. Алекс Алсокар вкара 11.

Пълна статистика от мача Балкан – Септември вижте ТУК.