Балкан с важен успех в Банско

Футболистите на Иван Редовски победиха с 1:0 Банско в среща от 6-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Единственият гол бе дело на Петко Петков в 43-та минута, който беше изведен от капитана Здравко Атанасов.

Срещата започна равностойно като гостите постепен взеха инициатива та и логично стигнаха до гол.

През второто полувреме пропуските на играчите на Балкан продължиха, Петков и Василев можеха да увеличат преднината на тима си. Домакините имаха шанс да изравнят в края на срещата, когато беше и най-чистото им положение. И двата тима останаха с човек по-малко на терена в заключителните минути. Ясен Георгиев от Балкан получи втори жълт картон и пропуска следващата среща от първенството.

Наставникът на тима от Ботевград заяви, че е доволен от резултата и най-вече от представянето на 17-годишния Йордан Дамянов, който започна като титуляр и направи пореден силен мач.

В следващата среща на 19 септемри от 17ч.,Балкан приема Гранит Владая на стадион Христо Ботев.