Балкан с първо поражение в шампионата

Футболистите на Балкан загубиха гостуването си на Сливнишки герой с 0:1.
Попадението падна в последната минута на срещата. Срещата ще се запомни с фрапантните пропуски на зелените от Ботевград и тенденциозното съдийство на опитния рефер Никола Попов, който отсъди дузпа в полза на домакините в 44-тата минута, която бе спасена от вратаря на ботевградчани Костадин Котев. Същевременно обаче си затвори очите за дузпа като по учебник в полза на Балкан за спъване в наказателното поле на Павел Петков в 60 минута.
Междувременно следващият съперник на Балкан от шампионата на Югозападната Трета лига в събота – Оборище Панагюрище победи временния лидер Беласица Петрич с 2:1 и излезе начело в класирането. Преди това зелените приемат Етър в среща от предварителния кръг на турнира за Купата на България в сряда.