Футболистите на Балкан Ботевград подариха победа срещу лидера Оборище Панагюрище на Иван Редовски за рождения му ден

Футболистите на Балкан Ботевград подариха победа срещу лидера Оборище Панагюрище на президента и старши треньор Иван Редовски за рождения му ден

Въпреки 120 -те минути срещу Етър в турнира за Купата на България в сряда , момчетата оставиха душите си на терена и вдигнаха около 1500 зрители на крака.

Футболистите на Балкан Ботевград изиграха силен мач надвиха с 2:1 лидера Оборище Панагюрищев мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига.
Двубоят започна много добре за гостите и след заучено положение от ъглов удар бившият играч на Балкан Георги Кременлиев се разписа с глава в седмата минута. Домакините опитаха всячески да върнат попадението, но въпреки наложения натиск не успяха да изравнят до почивката.
Второто полувреме премина изцяло под диктовката на “зелените” от Ботевград. Силният натиск даде своя резултат в 74-ата минута, когато Кристиян Ковачев изравни. Нападателят на Балкан Калоян Бонев се разписа с глава десет минути преди края и донесе шести успех на своя тим. Така след тази победа Балкан има 18 точки, колкото има и лидерът Беласица Петрич. Другата седмица Балкан гостува на Левски Чепинци.