Феновете на Балкан подкрепиха отбора пред Арена Ботевград при втората победа във финалната серия

Балкан спечели втора победа във финалната серия за шампионската титла на България! Тимът на Небойша Видич срази Рилски спортист в първия мач у дома с  88-65 , след като доминираше през целия мач. Срещата се игра пред празни трибуни, но стотици фенове подкрепяха мощно отбора пред „Арена Ботевград“, където имаха възможност да наблюдават мача на живо на видеостена.

Четвъртата среща от серията е в четвъртък на 9 юни отново в „Арена Ботевград“, а при победа Балкан има шанс да стане шампион за шести път в историята си!

Рилски започна по-добре мача и поведе с 6-13 в средата на първата част след много силно включване на Брендън Браун и Алекс Симеонов. Минута и 11 секунди преди края на частта домакините изравниха при 14-14 след забивка на Уошингтън и серия 8-1. Нашите задържаха Рилецо без кош близо 4 минути и половина, в които стигнаха до пълен обрат след успешен фаул на Дерик Маркс за 15-14. След него и Станимир Маринов вкара, а Балкан спечели първия период със 17-14 ,увеличавайки серията си до 11-1.

През цялата втора четвърт Балкан запази преднина като 3:17 минути преди края на първото полувреме тя стигна и най-голямата до момента в мача – 10 точки – 25-25. За кратко Рилецо вкара в две атаки по ред, но тройка на Уошингтън качи отново качи аванса на „зелените“ – 38-29. Тройката бе и първата за нашите до момента в мача от 6 опита. Успешен фаул на Станимри Маринов отново направи 10 преднината на ботевградчани – 39-29. Крисчън Джоунс изпусна два фаула, а Ей Джей Хес свали до 8 изоставането на Рилецо на почивката – 39-31.

Тройка на Митко Димитров, която бе и неговият първи кош, направи за първи път аванса на „зелените“ 11 при 44-33. Брендън Браун обаче веднага отговори в ответната атака. Тимът на Видич обаче продължи д аконтролира играта и направи серия 13-6, след която поведе с 15 точки – 52-37 в средата на третата част. 2:48 минути преди края на третия период разликата стигна 20! точки – 62-42.  До края на периода „зелените“ запазиха солидна разлиак и след 30 минути пред празни трибуни водеха със 17 .

Рилски спортист започна в по-добро темпо последната част , но само в първите 2 минути, Балкан отговори със серия 9-0 и още в средата на последната вдигна над 20 точки преднина. Самоковци  просто нямаха отговор.

Петима играчи на Балкан завършиха с двуцифрен актив за успеха. Най-много 21 точки и 6 борби имаше Крисчън Джоунс. Дерик Маркс вкара 17, а 16 добави Станимир Маринов. С 11 точки, 5 асистенции и 4 борби се включи Амад Рори. Дивон Уощингтън вкара 14 и овладя 7 борби.

За Рилецо единствено Брендън Браун имаше двуцифрен актив, отбелязвайки 21 точки.

Снимки: Михаил Михов