16-годишните балканци ще играят за титлата днес от 15:00 часа

Снимка: Николай Христов

Юношите на Балкан до 16 години ще защитават титлата си в тази възраст в мач реванш срещу БУБА Баскетбол. Тимът на Николай Пеев победи в труден полуфинал Дунав Русе с 68-75 и в сряда ще играе в Ботевград за титлата в Държавното първенство.

Мачът е от 15:00 часа в „Арена Ботевград“.

В първия мач от груповата фаза между Балкан и БУБА „зелените“ отстъпиха със 74-91. През сезона в Елитна група – Запад двата тима си размениха по една победа. В мача за бронза от 13:00 часа в сряда ще спорят Дунав и Рилски спортист. По-рано от 09:00 часа за 7-мо място се срещат Шумен и Черно море Тича, а от 11:00 Академик Бултекс 99 и Черноморец за петото.

Мачът започна трудно за Балкан, но постепенно нашите поведоха със 7 точки след първия период – 14-21. Дунав отвърна с добра серия и на няколко пъти се доближи до 2,3 точки във втория период при 28-30. Все пак до края на първото полувреме балканци успяха да запазят аванс от 8 – 30-38. Балкан поведе с 49-63 в края на третата, но съперникът отвърна със серия 12-2, за да се доближат само на 4 точки малко след началото на последната част при 61-65. 2:52 преди края разликата падна само на 1 точка при 66-67, но момчетата на Коки Пеев удържаха победата докрая.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха с 31 точки (5/9 от тройката) и 5 асистенции. 12 точки и 7 борби имаше Кристиян Василев, а по 10 имаха Велизар Георгиев (+6 асистенции) и Николай Нецов.

За Дунав най-много Марк Шопов и капитанът Теодор Трифонов, който направи дабъл-дабъл с 12  борби. По 10 отбелязаха Виктор Благословинов и Емил Найденов.