Балкан-2 записа победа над Правец

Днес вторият отбор на Балкан спечели мача с „Правец“ Запад с убедителното 72-54 (22-14, 11-14, 29-15, 10-11). Мачът от първенството на ББЛ А група Запад се игра в столичната зала Триадица.

Младите играчи водеха през цялата среща. Спечелиха първата четвъртина с 8 разлика. В първите 5 минути на втората допуснаха съперниците им да поведат с 12-4, Правец спечели частта с 14-11, а на полувремето Балкан водеше с 33-28. За първите двайсет минути баскетболистът на Правец Данаил Христов вече имаше дабъл-дабъл от 17 точки и 13 борби.

След почивката младоците от Балкан изиграха силен трети период, който спечелиха с 29-15 и след него имаха преднина от 19 точки – 62-43. В последната четвъртина не се случи нищо интересно и мачът завърши 72-54 за Балкан.

26 точки за победителите отбеляза Александър Гавалюгов, като вкара две трети от стрелбите си – 11 от 18 шута. Освен това той има 8 завършващи подавания и 5 овладени топки под кошовете. Всичко това доведе до най-високият коефициент на полезност от 35.  С 9 точки и 9 борби е Иво Корестилов. По 8 имат Михаил Гавазов и Хрисимир Маринов. Със 7 е Николай Ненчев, 6 вкара Карлос Антов,  4 има Кристиян Василев, с 3 е Виктор Груев, 1 добави Стилиян Добрев.

За Правец над всички бе Данаил Христов с внушителен дабъл-дабъл от 27 точки и 21 борби. С по 9 са Тодор Колев и бившият играч на мъжкия тим на Балкан Ценко Наков.

Източник: balkan-basket.com