Козаро победи Спортист Драговищица в резултатен мач с обрати

Отборите на Козаро Ботевград и Спортист Драговищица направиха зрелищен мач, завършвайки 5:3. С победата „козлите” продължават да държат здрава 5-тото място, като наравно с това преследват 4-тото, на което е Зенит Церово. За драговищенци загубата е 10-та в шампионата.

Първият гол падна още в 8-мата минута и бе дело на Мартин Методиев, който засече центриране от дясно.

Последва изравняване в 21-та минута. В 40-тата Спортист направи обрат и излезе напред в резултата след перфектно реализиран пряк свободен удар.

Три минути по-късно падна и третия гол за гостите. В последната минута на първото полувреме Анатоли Димитров намали на 2:3.

С началото на втората част – в 48-мата минута Анатоли Димитров изравни за 3:3, а в 60-тата отново той направи 4:3.

Последният гол бе отбелязан от Мирослав Янчев в 89-тата минута, от дузпа.

За Спортист точен на два пъти бе Илиян Костов, а веднъж Даниел Станчев.

В следващия кръг Козаро гостува на Спортист Своге 2, а Спортист Драговищица посреща Петърч.