Балкан победи носителя на Купата Левски след дерби у дома

Балкан успя да удържи вдъхновения от успеха си в турнира за efbet Купата на България Левски и го победи, макар и трудно у дома със 77:68.

„Зелените“ спечелиха убедително последната четвърт и си осигуриха 17-ти успех в лигата, като заемат второто място с 6 загуби. За Левски загубата е 11-та, като „сините“ имат и 12 победи.

В мача за столичани не игра Лъчезар Димитров, а Златин Георгиев остана само 7 минути на терена. В титулярния състав пък бяха Марио Боянов и Момчил Кадиев.

Нос силен мач с екипа на Балкан изигра Мануел Суарез, който завърши с 22 точки и 8 борби. 16 точки добави Пол Джаксън, а 11 – Павлин Иванов, който направи и 9 асистенции и хвана 6 борби.

В следващия кръг Балкан приема Берое, а Левски посреща Черноморец.