Йвайло Йончев и Владимир Димитров: най-добрите във Втора девизия на Националния шампионат по рали крос в Криводол

Днес, 14 юли, завърши Втория кръг от Националния шампионат на България по рали крос, който се проведе на писта “Строител“ в град Криводол. Състезателите от АМК“Ботевград“ се състезаваха във Втора девизия. Ралито се  проведе на лицензирана 900-метрова писта, съобщи за botevgrad.news  Георги Гетов, председател на клуба.

Йвайло Йончев-Бижака спечели първо място с автомобил Хонда Сивик. Той се наложи убедително над конкуренцията с време 4:06:1521.

Владимир Димитров-Ушко се класира на второ място , също с Хонда Сивик. Той постигна време 4:06:5952.

Цветан Миков-Чопъра се класира на 4-то място, 04:18:8534. Той се състезава отново с Хонда Сивик. Неговият син – Светослав Миков не успя да завърши състезанието, поради повреда в кормилната уредба на автомобил Сузуку Суифт.

Любомир Маринов пък отпадна на полуфиналите с Фолксваген Поло.