Ивайло Йончев отново шампион на 4-ия крос от рали крос в Баховица

На 27 и 28 юли (събота и неделя) в село Баховица, област Ловеч се проведе IV кръг от Националния шампионат по рали-крос.

Отборът на АМК „Ботевград“ вземе участие със автомобилните състезатели Ивайло Йончев, Владимир Димитров, Светослав Миков, Любомир Маринов, петкратният шампион на Рали крос България- Цветан Миков и Симеон Велев.

Йвайло Йончев-Бижака спечели първо място с автомобил Хонда Сивик. Той се наложи убедително над конкуренцията с време 05:54:122 за 6 обиколки.

Симеон Велев се класира трети с автомобил Хонда Сивик, с време 06:06:060.

Владимир Димитров-Ушко се класира на четвърто място , също с Хонда Сивик. Той постигна време 06:19:374

Светослав Миков със Сузуки Суифт завърши пети с време – 07:06:797.

Нашите състезатели се състезават във Втора девизия. Във временното годишно класиране Ивайло Йончев е първи с 51 точки, а Владимир Димитров е втори с 45 точки. Следващото състезание е петия кръг в  Криводол, който ще се състои на 17 август.