Йоло Николов от атлетически клуб „Орхание“ Ботевград стана вицешампион на балканския шампионат по крос кънтри в Черна гора

Ателтически клуб „Орхание“ Ботевград, с терньор Димитър Василев, излъчи свой представител на Балканските игри в Черна гора, на 9 ноември. В шампионата взеха участие 20 държави, сред които Израел, Украйна

Това е Йоло Николов, който стана вицешампион при мъжете на балканския шампионат по крос кънтри в Беране.

Исторически успех завоюва мъжкият отбор на България, който спечели отборното класиране, в който състав Йоло Николов, Митко Ценов и Стоян Владков. Йоло Николов ще вземе участие на европейски крос на 8 декември в Лисабон.

Във ветровито време на трасето до бившето военно летище Николов се бори за титлата до последно и завърши заедно с победителя Ютайев Абухау (Израел) – 30:25 и третия Дмитро Дидоводюк (Украйна) като съдиите им дадоха равно време – 30:26. Въпреки настинката Николов през цялото време бе в челото на групата и почти спечели титлата.

Митко Ценов, който е два пъти вицешампион на Европа по крос кънтри при юношите (2012) и при младежите под 23 години (2013), заслужи шестото място с 30:44, а Стоян Владков завърши след него с 30:49. Последното награждaване в състезанието при мъжете отборно завърши с изслушване на българския химн.

Елица Тодорова е другата българска медалистка на балканския крос.