Балкан надигра Академик

Балкан надигра лесно у дома Академик София в последния кръг на НБЛ и постигна 10 победа в първенството. Отборът на Йовица Арсич спечели със 101-78 над тима на Георги Давидов след силна трета част, в която натрупа преднина близо от 20 точки и до края не позволи да я загуби. Това бе последния домакински мач за годината на шампионите от Ботевград, а в следващия мач Балкан гостува на Черно море Тича. Мачът е още тази сряда на 18 декември във Варна. Срещата пропусна Михайло Секулович заради проблем с рамото.

Балкан запазва първо място в класиране наравно с Левски Лукойл с актив 10-1.  Академик е с актив 5-6.

Балкан започна добре мача и поведе с 10-2 в първите 4 минути. Академик изпусна доста атаки в първите минути, но се върна в мача и отговори със серия 10-3, за да се доближи до една точка при 13-12. Балкан отново пое нещата в свои ръце и поведе с 6 точки след първата част при 24-18.Академик започна втората част със серия 6-1, за да се доближи на два пъти на една точка до съперника. Двата отбора изпуснаха доста стрелби като нямаха кош от игра блио 4 минути, а на почивката поведоха с 8 при 43-35. Балкан започна отлично второто полувреме със серия 12-2 и доста бързи атакаи за по-малко от 3 минути, за да се откъсне за първи път в резултата с 18 точки напред при 55-37. Домакините запазиха комфортен аванс близо до 20 в оставащите минути от период. 1:24 преди края на третата част Крис Минков получи дисквалификация за симулация, но Балкан запази аванс от 19 точки след 30 минути игра. В последната част отборът на Йовица Арсич продължиха да покачва разликата и спечели убедително.

Кени Хол бе най-резултатен за победата с 23 точки и 9 борби. Дейшон Найт реализира 16, капитанът Митко Димитров имаше 15 точки и 7 борби. Крис Минков реализира 13. Марко Радонич имаше 11, а 10 Станислав Цонков.

За Академик най-много 22 имаше Цветомир Чернокожев. 15 добави Николай Николов, а 13 Лъчезар Димитров.

Източник: balkan-basket.com