Нелепа загуба за футболистите на Балкан в Кресна

Нелепа загуба за футболистите в Кресна „Перун“ (Кресна) и „Балкан 1929“ (Ботевград) направиха няколко обрата в мача, като в крайна сметка домакините спечелиха с 4:3. В среща от втория кръг на Югозападната Трета лига ботевградчани имаха аванс от 1:3 с два гола на Петков и един на Ковачев. Ковачев удари две греди и имаше оше няколко възможности за гол. Последната четвърт на мача главният рефер Йото Гарабедов взе всичко в свои ръце и отсъди спорна дузпа за домакините. Изравнителният гол падна в последната минута след фаул, а в 95-та след грешка на опитния защитник Симеон Иванов, Перун стигнаха до крайния успех. Лошо впечатление направи поведението на публиката на домакините, които не спряха да хвърлят бутилки и камъни. Отделно щабът на „Перун“ на няколко пъти нахлува на терена за разправии с главния рефер.
В третия кръг на 22 август от 18.00 ч. „Балкан 1929“ е домакин на „Рилски спортист“ (Самоков).
Останалите резултати:
„Марек“ (Дупница) – „Надежда“ (Доброславци) 6-1, „Велбъжд“ (Кюстендил) – „Вихрен“(Сандански) 0-5, „Рилски спортист“ – „Сливнишки герой“ 2-1, „Чавдар“ (Етрополе) – „Пирин“ (Разлог ) 2-0, „Пирин“ (Гоце Делчев) – „Ботев“ (Ихтиман) 0-1, „Банско“ – „Беласица“(Петрич) 0-1, „Гранит“ (Владая) – „Оборище“(Панагюрище) 1-1, „Левски“ (Чепинци) – „Кюстендил“ 0-4