Шест момичета от Балкан станаха шамипони с Рилски спортист

Шест състезателки от школата на Балкан спечелиха шампионска титла с два от отборите на Рилски спортист това лято. Част от момичетата играха за отбора от Самоков през сезона с двовен лиценз, а други се включиха само във финалните турнири.

В началото на август в Русе Цветелина Гергинова, Йоана Петрова и Цветима Василева станаха шампионки с 16-годишните момичета на самоковки, а преди дни Цветелина Гергинова, Ванеса Гавалюгова и Силвана Василева триумфираха в надпреварата за 14-годишни момичета. Състезателките са част от школата на Балкан, водени от треньора Яна Пешева

И двата отбора на Рилски спортист станаха отново безапелационни шампиони, недопускайки нито една загуба на финалите. На надпреварата, която се проведе в Самоков, 14-годишните победиха във финала Асеновец 2005 с 40-30, завършвайки със 7 поредни успеха. Сходно на тях по-големите направиха също убедително представяне в Русе като се справиха с Дунав в мача за титлата със 71-44

БК Балкан честити титлата на Рилски спортист и благодари на техния клуб и треньора Меги Маринкова за възможността, която предоставят на нашите състезателки!

Източник: balkan-basket.com