Клуб „Балкан Файтърс“с медали и купи от международния турнир по кикбокс и муай тай в Разлог

Новорегистрираният клуб в Ботевград „Balkan Fighters“ стартира с участие в първия по рода си турнир Terra Complex Kickboxing Tournament 2021 в спортна зала „Септември“ в Разлог.  Домакините от клуб  „STAR TEAM“ и Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай бяха направили перфектна организация.

Състезанието се проведе от 9 до 11юли. В него премериха сили осем държави – България, Хърватия, Унгария, Босна и Херцеговина, Израел, Македония, Латвия и Италия. 640 състезатели от 21 спортни клуба участваха в битките за призовите места.

България спечели отборната титла ,като  родните състезатели  в леките стилове  поинтфайт, лайт контакт, киклайт и лоу кик, заеха първата позиция с общо 384  отличия от които 126 златни, 127 сребърни и 131 бронза.

Клуб „Балкан Файтърс“  взе участие със седем състезатели .Те спечелиха  2 златни, 8 сребърни,1 бронзов медал и две индивидуални купи .

Стил: Лайт-Контакт: 1-во място

Tя се изправи срещу отлично подготвена състезателка от един от най-силните клубове в страната „Стар Тийм“.Въпреки това Цвети я победи с нокаут.

Цветелина също бе наградена със шампионска купа

КАЛОЯН МИЛЧЕВ -55кг

Стил: Лайт контакт: 2-ро място.

Стил: Кик-Лайт контакт: 2-ро място.

На финал се срещна с представител от националния отбор на Израел: Шахер Ахмат.

И двата рунда бяха в полза на Калоян, но получи сериозна травма в края на втория и срещата му беше спряна от медицинско лице,като получи забрана да продължи.

ЦВЕТЕЛИН КРЪСТАНОВ- 63кг.

Стил: Кик-Лайт контакт 2-ро място.

На финал се срещна с вице-Европейския шампион Кирил Илиев От Благоевград.

След зрелищна среща  не можа да победи Илиев и така остана втори в  тази категория.

В стил Лайт-Контакт спечели отново 2-ро място.

Моника Богданова  игра в категория 50кг.  при жените и в двата стила .На финал срещна  световната шампионка Кристина Николова от “ Стар Тийм “ София и не можа да се пребори за златото.Освен опита Николова я превъзхождаше по ръст и килограми. Така Моника спечели  два сребърни медала в мачовете,които изигра.

Александър Петров- 64кг. В стил Кик-Лайт контакт стигна до Бронзовото отличие и показа много добра игра.

Калин Петков -50кг. Изигра няколко силни мача в двата стила, но не можа да стигне до стълбичката за награждаване.

При това първо участие ,състезателите на клуб „Балкан Файтърс“ направиха сериозна заявка като състезатели в този спорт.