Балкан отпадна от турнира за купата на Аматьорската футболна лига след минимална загуба

Чавдар Етрополе спечели областния финал в турнира за Купата на АФЛ след успех с 1:0 над Балкан Ботевград.

Двата тима си размениха по едно полувреме. Първото беше по-добро за гостите, които реализираха в 30-тата минута чрез Ботев. По традиция Балкан игра без някои от титулярите в този турнир, а лидерът Николай Цветков -Демона е контузен. Малшансът продължи да преследва нападателя на Балкан Кристиян Ковачев, който пропусна три чисти положения след гола на гостите. Натискът на домакините от Ботевград продължи през втората част, когато в игра се появиха Калоян Бонев, Йордан Апостолов, Павел Петков и Димитър Руйчев. Заредиха се атаки и удари пред вратата на Чавдар, но до гол не се стигна. Впечатление правеха постоянните претенции на гостите към рефера на срещата и използването на всяка минута за бавене на времето, което не им правеше чест, тъй като играта се накъса и нямаше никакви футболни достойнства. Иначе удар на Ковачев мина на сантиметри от вратата на гостите, а в последната минута Петър Василев с глава нацели напречната греда.