Бaлкан надигра Левски у дома в първото дерби за сезона

Балкан победи Левски в първото дерби между двата тима за сезон 2021/22. В мач от 3 кръг Деласпорт Балканска лига тимът на Небойша Видич се наложи у дома с 82-71, след много силна последна част, в която поведе с двуцифрена разлика и удържа изцяло контрола в мача. За първи път от близо 2 години дербито между двата тима се игра пред публика, като последният мач пред фенове бе на 18 януари 2020 година.

Следващият мач на Балкан е в събота (6 ноември) срещу Черно море Тича от 18:00 часа, като входът ще е свободен. Във вторник (9 ноември) “зелените” приемат и македонския Куманово в трети мач от Деласпорт Балканска лига.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА.

Балкан започна мача със серия 5-0 , но Левски бързо успя да се върне. Последваха оспорвани минути като и двата тима допуснаха редица грешки, а Балкан държеше малка преднина. 2 минути преди края на периода Левски обърна за първи път при 13-12. Секунди преди края на частта Калил изведе Балкан отново напред. Левски отвърна, а кош със сирената на Алихан Демир даде една точка предимство на “зелените” след първия период при 18-17. Дюкс даде начало на втората част с тройка. За първи път Балкан се откъсна с 6 напред след добра игра на Алихан Демир, но тройка на Чавдар Костов намали пасива на “сините”. В този момент Левски отвърна със серия 10-0, за да поведе на два пъти в края на частта. Двата гарда на Балкан натрупаха по три лични нарушения в края на периода, което затрудни още повече “зелените”. Домакините натрупаха доста грешки, а съперника се възползва и поведе със 7 в този момент при 32-39, след като серията им нарасна до 17-5. На почивката съперникът успя да запази предимство от 3 точки при 36-39.

3 минути и половина след началото на третата част Калил Дюкс върна предимството на Балкан с тройка за 43-41.Последваха оспорвани минути и слаба резултатност през цялата четвърт.  Балкан влезе в добър подем в края на периода и след серия 8-0 се откъсна за първи път напред със 7 при 51-33, 2 минути и половина преди края на периода. До края на периода домакините запазиха предимство, печелейки частта с 15-8.

Тройка на Венци Петков доближи на 2 точки Левски след началото на последната, но Балкан отвърна със силна серия и поведе за първи път в мача с 10 при 62-52, малко повече от 2 минути след началото на последната част. Домакините запазиха подема в играта си, държейки 10 точки аванс дълго време. В средата на периода Трейвин Тибодо и Станимир Маринов натрупаха по четири фаула, което ги извади от игра за известно време и затрудни ситуацията на Балкан под коша. Левски се възползва и намали на 5 при 66-61 след добра серия, воден от Венци Петков. За минута само нашите  успяха да качат отново на 10. За кратко разликата стана 13 в последните минути и докрая Балкан удържа успеха.

Митко Димитров и Дерик Маркс бяха най-резултатни за успеха с по 16 точки. 14 отбеляза Калил Дюлс, а с по 12 завършиха Алихан Демир и Трейвин Тибодо, който направи дабъл-дабъл, след като овладя и 10 борби.

Чавдар Костов бе най-резултатен за Левски с 16 точки. 13 реализира Илай Митру Лонг, 12 Марио Литъл, а по 10 имаха Цветомир Чернокожев (+ 7 борби) и Ивица Радич (+10 борби).

Източник:balkan-botevgrad. com