Юношите на Балкан с победен мач в ББЛ

Днес следобед вторият отбор на Балкан постигна убедителен успех срещу тима на Волтрон в мач от ББЛ А група Запад. Воденият от Мирослав Ралчев тим на Балкан победи с 99-65 (26-20, 17-14, 30-8, 26-23).

След първото полувреме Балкан имаше аванс от 9 точки – 43-34. Изигра отлична трета четвъртина, която спечели с 30-8, а в последния период узакони превъзходството си.

Най-резултатен с 31 точки бе Александър Гавалюгов, който вкара 6 тройки от 9 стрелби, а освен това направи и дабъл-дабъл от 10 завършващи подавания за 28 минути на полето. С впечатляващ дабъл-дабъл е и Кристиян Василев, отбелязал 28 точки и е с 12 овладени топки под двата коша за близо 40 минути игра. Михаил Гавазов реализира 22 точки.

Във временното класиране Балкан е на четвърто място със 7 победи и 2 загуби.

В петък изтече срокът за подаване на заявки за турнира за Купата на ББЛ. Сигурен участник е носителят на трофея Балкан. Още 18 отбора ще участват в надпреварата. Предстои тегленето на жребий. Първите мачове ще бъдат на 14 и 15 януари 2023. А финалната четворка е планирана за 15-16 април.