Балкан с поражение от Славия в последната си контрола

Балкан (Ботевград) загуби с 3:1 от елитния Славия в приятелска среща, играна в София.

Двубоят започна по-добре за домакините, за които Ахмедов откри, но попадението му бе отменено заради засада. Все пак “белите” поведоха чрез Тони Тасев, който откри след пряк свободен удар.
В 20-ата минута състезателите на Иван Редовски изравниха с гол на Емил Колев с глава. Възпитаниците на Златомир Загорчич бяха по-активни, но така и не успяха да реализират до полувремето.

През втората част отборът на Славия продължи да търси гола и в 65-тата минута Роберто Райчев направи 2:1. Крайното 3:1 оформи едно от новите попълнения в състава на Славия – Натан Гасама с глава от корнер. За Балкан участие в двубоя взеха всички футболисти.

Следващата среща е на 11 февруари, когато състезателите на ботевградския тим гостуват в Перник за Купата на Аматьорската футболна лига на Металург.