1 точка разлика донесе победата на Балкан-2 срещу Микс

В късния мач, започнал в 21.30 ч., вторият тим на Балан спечели много трудно срещо отбора на Микс със 73-72 (23-17, 19-17, 18-20, 13-18). Младите балканци останаха на второ място във временното класиране с 12 победи и 3 загуби, с толкова е и Спортист Своге. Лидер е Миньор Перник с 14 победи и 1 поражение. Именно с тима от Перник младият ни тим ще играе в събота в Хасково  от 12.00 ч. осминафинал за Купата на ББЛ.

Мачът започна добре за водения от Мирослав Ралчев отбор на Балкан. Той спечели първата четвъртина с 23-17, след втората прибави още 2 точки към преднината си – 42-38. През първото полувреме Михаил Гавазов имаше 12 точки с 4 тройки от 5 стрелби, с 11 бе Александър Гавалюгов, а Стефан Михайлов имаше 10.

В третата и четвъртата част младите балканци допуснаха намаляване на актива си – след третия период резултатът бе 60-54, последната четвъртина бе спечелена от Микс с 18-13 за крайното 73-72 за Балкан.

Най-резултатен за победителите с 18 точки и 8 борби бе Михаил Гавазов. По 15 точки реализираха Александър Гавалюгов и Стефан Михайлов. Топреализатор за Микс стана Павел Теофилов с 20 точки и 12 овладени топки под двата коша.