Вторият отбор на Балкан отстъпи пред Енигма Фойерверк

Тази вечер в зала Триадица вторият отбор на Балкан след оспорвана среща отстъпи пред Енигма Фойерверк с 3 точки разлика – 73-76 (14-12, 22-15, 15-24, 22-25). След първото полувреме отборът на Мирослав Ралчев – без Илиян Пищиков в състава си за тази среща, имаше преднина от 9 точки – 36-27. Тя обаче бе заличена още след третата четвъртина, завършила 24-15 за Енигма.

В решителните последни десет минути младите балканци поддържаха преднина, която в 35-та минута бе 5 точки – 63-58. В последните две минути обаче позволиха на съперника да направи пълен обрат. Той поведе с 5 разлика минута преди края – 70-75, Гавазов вкара тройка за 73-75, но 8 секунди преди края стрелбата на Гавалюгов не бе успешна. В края Енигма вкара един наказателен удар за крайното 76-73.

Най-резултатен със 17 точки за Балкан бе Александър Гавалюгов. Кристиян Василев вкара 13 точки, с 10 е Стефан Михайлов. Николай Нецов отбеляза 9 точки, с 8 точки и 8 борби е Михаил Гавазов.

За Енигма Фойерверк най-резултатен с 26 точки е Иво Славчев, той направи и дабъл-дабъл със 17 овладен борби. С дабъл-дабъл е и Любен Пасков – 13 точки и 13 борби, 14 точки има Тодор Захариев, с 11 е играещият треньор Кирил Райков.

Източник: balkan-basket.com