Балкан с рутинна победа в София

Футболистите на Балкан Ботевград постигнаха успех с 2:0 над дубъла на Септември в среща от 21-я кръг на Югозападната Трета лига. Състезателите на Иван Редовски започнаха по активно мача и Павел Петков откри резултата в полза на “зелените” още в 15-та минута. Младоците от дубъла на Септември опитаха да стигнат до изравнителен гол, но не стигнаха до нещо по сериозно. Второто полувреме започна добре за ФК Балкан, тъй като Никълъс Пенев си отбеляза автогол в 56-та минута на срещата. До края на мача двата тима показаха динамичен футбол без накъсване на играта но без повече попадения. Така с актив от 37 точки ФК Балкан заема третото място, а в последния кръг от първата фаза е домакин на Левски-Раковски на 11 март.