Балкан с разгромна победа над Левски-Раковски

В последния кръг от първата фаза в група А на Югозападната трета лига, футболистите на Иван Редовски постигнаха успех срещу Левски Раковски с 5-1. Головата фиеста започна Павел Петков в 23-та минута след показен самостоятелен рейд и удар от трудна позиция. В 35-ата минута Петков центрира остро и Димитър Руйчев удвои. Малко преди почивката Иван Алексиев нацели и напречната греда. Домакините доминираха и през второто полувреме и логично се стигна до класика след гол на Калоян Бонев. Последва леко отпускане в редиците на Балкан, което доведе до почетно попадение за възпитаниците на Станислав Ангелов. Гола за Балкан не закъсня и в 67-та след отлично взаимодействие между Здравко Атанасов и Павел Петков, последният вкара втория си гол в мача за 4-1. В самия край на мача Виктор Атанасов се възползва от грешка на вратаря на гостите и оформи крайното 5-1. От следващата събота стартира финалната фаза, в която в една група са отборите, заели първите 5 места в двете предварителни групи. Балкан стартира с домакинство на ФК Кюстендил. В сряда, 15 март ще изиграе отложения междуобластен полуфинал за Купата на АФЛ. Мачът с Марек Дупница е от 16.00 ч. в Елин Пелин. Вече е ясен единия финалист – Вихрен Сандански, който победи Надежда Доброславци с 6:0.