Балкан спечели плейофа срещу Берое след силна трета част

Отборът на Балкан водеше с 20-ина точки на Берое в края на третата четвъртфина от първия им четвъртфинален дуел в плейофите на Национална баскетболна лига, но в заключителната част “дръпна ръчната”. Все пак, домакините от Ботевград се поздравиха със заслужен успех от 89:78.

Именно третият сегмент от двубоя се оказа ключов за елиминирането на интригата, защото на полувремето играчите на Преслав Пешев водиха само с две точки. След интервала обаче те се развихриха на паркета и спечелиха третата четвъртина с 33:15, което им позволи да се отпуснат накрая и да регистрират връщане на 9 точки от разликата.

Христо Захариев беше над всички в мача с 25 точки в актива си, а Павлин Иванов се отличи с 22. Николаос Дипларос добави 13, а Димитър Димитров вкара 10 за победителите.

Даниел Пюрифой реализира 22 за Берое, а трима други негови съотборници преодоляха границата от десет точки – Келси Барлоу (14), Александър Андреевич (11) и Дариус Хол (10).

Вторият от потенциално трите сблъсъка е в петък в Стара Загора.

Източник: Sportal.bg