Балкан поведе във финалната серия в НБЛ

Балкан поведе във финалната серия в НБЛ срещу Черноморец. Ботевградчани направиха първата крачка към защитата на титлата си след 87:74 у дома.

Вторият двубой ще се проведе в понеделник от 19:00 часа, отново в Ботевград.

В игра за „зелените“ се завърна капитанът Димитър Димитров.

Черноморец започна по-добре мача, но до почивката загуби инициативата и домакините започнаха да трупат малка преднина. Ботевградчани диктуваха темпото до края на мача и така вече имат преднина за титлата.

Мануел Суарез отново бе с основен принос, като завърши с 26 точки, 16 през първото полувреме, 16 борби и коефициент 38 в мача. С 21 точки и 8 асистенции се отличи Павлин Иванов. Христо Захариев завърши с 12 точки, а Денг Адел – с 10.

За Черноморец 29 в мача вкара Джордан Тъкър, но 20 от тях дойдоха през първото полувреме. С 12 се включи Никоалй Титков, а Брайс Нзи вкара 10.