Ботевградският клуб по Кик-бокс “Балкан Файтърс” с пет медала от състезание в Пазарджик

На 27 и 28 май в спортна зала „Васил Левски“, гр. Пазарджик се проведе Републикански турнир по кикбокс в стил Лоу-кик. Той бе част от най-мащабното събитие за деца и младежи – „Фрезколиада“, в която са включени турнири от 11 спорта.

Домакин на турнира бе местният клуб по кикбокс „Спартак Пазарджик 2014“.

153 състезатели от 25 клуба от цялата страна мериха сили в двудневното състезание. “Балкан Файтърс” взе участие с 5 състезатели, които завоюваха 2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов медал.

Шампион в категория -75 кг при юноши младша възраст е Добри Иванов, който направи и своят дебют на ринга.
Вторият златен медал спечели Павел Тименов в категория + 91 кг мъже, който без съмнение показа превъзходство пред опонентите си.
До финал стигна Николай Маринов в категория – 75 кг, който след загуба остана втори.
Своят дебют направи и Тонислав Цанков при младшите юноши в категория 47 кг. Късметът му определи финал със силен състезател от домакинстващия клуб “Спартак Пазарджик 2014“. Тонислав загуби срещата и остана втори.

Бронзов медал взе Мехмед Рамадан, който се състезава в една от най-силните категории при мъже в категория 71 кг.