След тежка корида и домакинска дузпа Балкан се огъна в Етрополе

Чавдар победи Балкан с 2:0 в напрегнат мач в Етрополе от V кръг на Югозападната Трета лига. Срещата започна по-добре за футболистите на Балкан Ботевград, които до 15-ата минута изпуснаха две чисти положения. Домакините бяха заложили на силовите отигравания, които на моменти граничеха с прийоми от бойните спортове. Главният рефер Иво Андреев не само че допускаше груба игра, но и отсъди несъществуваща домакинска дузпа, с която домакините откриха резултата. Веднага след това всички опити за атака на състезателите на Балкан бяха осуетени от арбитърът в срещата.

Усетили подкрепа, футболистите на Чавдар вкараха втори гол. Второто полувреме няма да се запомни с нищо футболно, а положенията пред двете врати – рядкост. Грубото и невъздържано поведение на състезателите на Чавдар продължи и, логично, те завършиха в намален състав.
Първо Ивайло Марков бе изгонен от игра за втори жълт и червен картон. След това примерът му последва и Кристиян Атанасов.
След картоните гостите от Ботевград наложиха натиск, нацелиха и гредата, но не успяха да стигнат до гол.