С победа Балкан започна турнира за ФИБА КЪП 2023/2024

Баскетболистите на Балкан започнаха с победа, и то като гости, участието си в турнира за Купата на ФИБА Европа. Тази вечер в Секешфехервар в първия си мач от група А те надиграха съперника си АЛБА Фехервар с 88-78 (28-20, 20-26, 19-12, 21-20).

Блаканци започнаха силно и спечелиха първата четвъртина с 28-20. През втората четвъртина домакините успяха да намалят изоставането си само до 2 точки, след като изравниха 40-40 три минути преди края на частта – на полувремето резултатът бе 48-46 за Балкан.

След почивката зелените доминираха, спечелиха третия период с 19-12 и след края му имаха аванс от 9 точки – 67-58.  В последната част домакините направиха опити за обрат, но вместо това Балкан направи авансът си двуцифрен 0 74-62 в 35-та минута, 76-66 минута по-късно, 79-68 две минути преди последната сирена.  Домакините успяха да намалят до 7 точки – 82-75 при оставащи 36 секунди. В края обаче Мартин Сотиров секунди преди сирената вкара тройка и подпеата успеха с 88-78.

Именно Мартин Сотиров бе най-резултатен с 19 точки. Капитанът Димитър Димитров отбеляза с една по-малко – 18. Много силно игра и Карл-Йохан Липс, който направи дабъл-дабъл от 15 точки и 15 овладени борби под двата коша. С 11 точки и 8 борби е Малик Топин, с по 9 са Николай Грозев и Девин Харис, който направи цели 8 асистенции, има и 6 борби, със 7 точки е Майки Диксън.

За унгарския тим с 18 точки е Айзая Филмор, с 16 е бившият играч на Балкан Сияни Чеймбърс, 15 вкара Джеймс Дики, Давид Войвода реализира 14.

Източник: balkan-basket.com