Балкан продължава напред във втората фаза на ФИБА Къп

Балкан продължва напред във ФИБА Къп, след като постигна пълен успех в група А, спечелвайки три мача, включително и у дома срещу отбора на Алба Фехервар тази вечер в Арена Ботевград с резултат 85:79.

Сблъсъкът между Балкан и Алба в Ботевград бе напрегнат, като домакините допуснаха съперничеството да бъде активно. Алба водеше с минимално предимство през първия период, но увеличи аванса си до 11 точки през втория.

„Зелените“ обаче изявиха решителност и успяха да намалят разликата до 37:43 до почивката. След почивката, ботевградчани обърнаха резултата, водейки с 46:43. Играта продължи с изравненост до последните 3 минути, когато Балкан увеличи преднината си до шест точки и устойчиво запази водачеството.

Майки Диксън бе най-резултатен за Балкан с 26 вкарани точки, а Димитър Димитров допринесе с 16 точки и 9 борби за успеха на отбора. Дейвид Войвода от Алба вкара 17 точки.

Следващият мач на Балкан във ФИБА Къп ще бъде гостуване на Спортинг в Лисабон след седмица на 22 ноември.