Балкан измъкна успеха в Шумен след продължение

Баскетболистите на Балкан започнаха с победа второто завъртане от редовния сезон на НБЛ. Тази вече при гостуването на Шумен те спечелиха след петминутно продължение с 96-90 (17-22, 28-23, 23-24, 18-17, 10-4).

Срещата премина през доста обрати – водачеството бе сменяно цели 19 пъти, стигна се и до 10 равенства. Домакините от Шумен водеха повече време – 23 минути спрямо 15 минути на Балкан.

Редовното време завърши при равен резултат – 86-86. В допълнителните пет минути балканци поведоха с 5-0 с тройка на Диксън и добавка на Липс за 86-91. Домакините се доближиха до 1 точка – 90-91 при оставащи минута и половина. След това обаче Балкан нанесе окончателния си удар с два последователни коша – 40 секунди преди края резултатът бе 90-96. До края домакините не успяха да направят нищо и Балкан спечели тази изключително трудна победа.

Майки Диксън б най-резултатен за Балкан с 23 точки. С 16 точки и 8 борби е Йонас Зохоре Бергстед, 12 има Карл.Йохан Липс. По 8 точки вкараха Николай Грозев и Мартин Сотиров, със 7 е Йордан Минчев, 5 точки има Девин Харис, 3 добави Георги Герганов.

За Щумен над-всички бе Уилфред Ликей с 28 точки, Камерън вкара 21, с 19 е Ивайло Тонев, 17 има Ролинс.

Следващият мач на Балкан е на 22 декември в Ботевград срещу Левски.

Източник: balkan-basket,com