Балкан загуби срещата с Рилски спортист в Самоков

Снимка: НБЛ

Днес в среща от второто завъртане на НБЛ баскетболистите на Балкан отстъпиха при гостуването си на Рилски спортист с 69-64 (20-10, 19-17, 15-10, 15-27). Това бе седмо поражение на зелените, които заемат петото място във временното класиране.

Домакините доминираха тотално в първите три части на мача. На полувремето водеха с 39-27, като за първите двайсет минути Балкан имаше 9 грешки, стрелба едва 27% срещу 39 на самоковци, от тройката балканци бяха вкарали само 3 пъти от 18 стрелби (16%), докато Рилски бе точен в половината си опити – 7 от 14.

В третата четвъртина преднината на домакините премина двайсет точки – 52-31 в 26-та минута, а тя завърши със 17 преднина за Рилски – 54-37.

В последния период зелените се възползваха от известно отпускане на Рилски спортист и постепенно започнаха да намаляват изоставането си. Три минути преди края стигнаха до минус 7 – 64-57, след това секунди преди края намалиха до 4 при 68-64. Но в крайна сметка недобрата им игра в първия половин час доведе до поражението с 69-64.

Много силен мач за Балкан изигра Михаил Гавазов. За 27 минути на полето той стана топреализатор с 16 точки, овладя 6 борби и е с 3 асистенции, което му отреди най-високия коефициент на полезност. С точка по-малко – 15, е капитанът Димитър Димитров, той има и 8 борби. Третият с двуцифрен точков актив е Йордан Минчев с 13 точки и 9 овладени топки. С 8 точки е Майки Диксън. За Рилски спортист с 12 точки е Алекс Симеонов.

Това бе дебют на Небойша Кнежевич като старши треньор на тима. Другата седмица на Балкан му предстоят нови две тежки срещи. В сряда приема испанския Билбао Баскет в среща от турнира ФИБА Къп, а на 14 януари гостува на Спартак Плевен.

Източник: balkan-basket.com