Балкан се сбогува с ФИБА Къп, записвайки загуба срещу Билбао в Испания

Снимка: ФИБА Къп

Балкан претърпя нова тежка загуба от Билбао Баскет, като отстъпи в Испания с 63:90 в последния си мач от ФИБА Къп.

Българският тим бе без Йонас Зохоре и Майки Диксън за гостуването, което сложи край на евроучастието на шампиона за този сезон.

Двубоят бе протоколен, като Балкан бе наясно, че отпада, а Билбао – лидер.

Билбао стартира силно със серия от 7-0, но след това Балкан успя да навакса изоставането си и изигра оспорвана и равностойна първа четвърт.

Така се размиха нещата и във втория период, с няколко размени на водачеството, без никой от отборите да успее да вземе преднина.

Домакините се оттеглиха на почивка при 42:38, което остави всичко да се решава през второто полувреме.

Там вече Билбао излезе за победата твърдо решен и бързо направи аванса си двуцифрен. Серия от 15-0 за испанския гранд вече вдигна разликата над 20 точки и сложи точка на спора още в третата четвърт.

За цялото второ полувреме Балкан вкара само 25 точки и това доведе до голямата разлика в края.

Йордан Минчев и Илиян Пищиков опитаха да водят Балкан напред, първият с 13 точки и 10 борби, а вторият с 13 точки в актива си.

Тригви Хлинасон записа 13 за Билбао, толкова имаше и Алекс Рейес. Домакините дадоха почивка и на звездата си Алекс Ренфоу в мача.

Източник: BGbasket.com