Бус се обърна на пътя Мездра-Ботевград

Тежка катастрофа със служебен бус на кренвирши „Леки“ затруднява движението по международен път Е-79 между Ботевград и Мездра.
Инцидентът е станал преди минути, малко след Новачене в посока Враца. Бусът „Форд“ на колбасарската фирма е изхвърчал встрани от пътя. Тежкото возило се е преобърнало в канавка, а товарът му се е разпилял по поляната.
Към момента няма данни за пострадали хора при произшествието. По превозното средство обаче са нанесени сериозни материални щети.
Трафикът по натоварения участък от международния път е затруднен. Точно там текат ремонтни дейности по проекта за скоростен път между Видин и Ботевград и пътното платно е стеснено. При излитането си от шосето, бусът е помел ограничителните конуси и те са се разпилели, което допълнително затруднява шофьорите.
Източник: bulnews.bg