Кикбокс клуб Балкан Файтърс дебютира и в ринговите дисциплини

От 10 до 12 юни се проведе Международен турнир по кикбокс в стил лоу-кик за купата на АЕЦ Козлодуй. Той бе организиран от Община Козлодуй под егидата на Българска конфедерация по кикбокс и муай-тай. Домакини бяха СК“Голдънбойс“ с председател Георги Вачев.
В състезанието участваха 5 държави (Израел, Сърбия, Гърция, Молдова и България), 36 спортни клуба с 237 състезатели.

СК “Балкан Файтърс” взе участие с шест състезатели.
Павел Василев направи изключително зрелищна среща в категория мъже + 91кг.
За съжаление съдийското решение даде победата на участникът от отбора на ЦСКА и Василев остана трети в тази категория, а съотборникът му Васил Стоянов, който участва в същата категория се класира на второ място.
Цветелин Кръстанов в категория мъже- 60кг., направи категорична заявка за златото. Завършилата с нокаут в 30-та секунда в първа среща го класира за финал. Малко не му достигна за да вземе златото в тази категория и се остана на второ място.
Мехмед Рамадан в категория мъже-70кг., спечели бронза след няколко срещи.
Николай Маринов в категория 71 кг и Ивелин Стефанов в категория 75 кг, се състезаваха при кадетите, където спечелиха трети места.