11 медала за клуб „Хуа-Ранг“ Етрополе от международния турнир по таекуондо „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“

През изминалия уикенд се проведе международния турнир (клас А) по таекуон-до ITF „ITF Taekwon-Do Sofia Open 2022“ за всички възрастови групи.

310 състезатели от 16 държави участваха в надпреварата, която се проведе в столичната зала „София“, като сред тях имаше много медалисти от световни и европейски първенства. Броят на клубовете от страната и чужбина бе 50.

Клуб „Хуа-Ранг“ от Етрополе взе участие с 10 състезатели. Те спечелиха общо 5 златни 1 сребърен и 5 бронзови медала.

Златото спечелиха нас-малките момичета 08-10 години в отборната дисциплина на форма. Сребърен медалист стана Пламен Петков на форма за мъже клас 2 гуп.

С бронзови отличия са Любка Петрова на форма за 1-ви дан и спаринг при жени до 67 кг., Ангел Атанасов при юноши младша възраст форма 8-7 гуп, Веселин Робовешки също юноши младша възраст форма 4-3 гуп, Владислав Томов на форма 6-5 гуп

Страната ни зае второ място в крайното отборно класиране със спечелени 79 медала. Българските таекуондисти стигнаха до 15 златни, 27 сребърни и 37 бронзови медала.

Първото място сред държавите зае Аржентина, която имаше по-малко медали (71), но повече първи места – 33.

Трети в крайното подреждане се нареди Румъния

Малките състезатели до 10 години бяха наградени от легендата на българския спорт и четирикратен олимпийски шампион по спортна гимнастика Йордан Йовчев.